Judas Priest zagrają na Pol'and'rock Festival. Oficjalne potwierdzenie!

/ 17 czerwca, 2018

Dopiero co kilka dni temu zespół Judas Priest zagrał koncert w katowickim Spodku, a już – na oficjalnym koncie na Instagramie – zostało potwierdzone, że Rob Halford i spółka odwiedzą nasz kraj jeszcze raz w tym roku. Muzycy zaprezentują się podczas festiwalu Pol'and'Rock.

Ian Gillan (Deep Purple) nagrał nowy album z nietypowym składem

Zapewne jutro nastąpi oficjalne potwierdzenie ze strony organizatorów, ale grupa Judas Priest już dzisiaj „się wygadała”:

3rd August 2018 Woodstock Festival, Krostyn Nad Odra, Poland

Post udostępniony przez Judas Priest (@judaspriest)

Muzycy odwiedzą nasz kraj w ramach promocji swojego ostatniego, osiemnastego już w dyskografii, studyjnego albumu „Firepower”, który ukazał się na rynku na początku marca tego roku.

Grupa Judas Priest w Kostrzynie nad Odrą pojawi się w następującym składzie: Rob Halford (wokal), Ian Hill (bas), Scott Travis (perkusja) oraz gitarzyści Richie Faulkner Andy Sneap, współproducent ostatniego albumu, który na tegorocznej trasie zastępuje Glenna Tiptona (ze względu na postępującą chorobę Parkinsona). Muzyk, okazjonalnie, dołącza do zespołu, aby wykonać utwory podczas bisów. Bardzo możliwe, że w sierpniu zagra on podczas jednego z największych festiwali muzycznych na świecie.

Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się także m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, In Flames, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Soulfly, Hunter czy Big Cyc.

Organizatorem Pol'and'Rock Festival jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także