Judas Priest znowu zaskoczyli publiczność. Muzycy wykonali utwór niegrany od ponad 30 lat!

/ 7 czerwca, 2018

Legendarna brytyjska formacja Judas Priest cały czas intensywnie promuje swój ostatni studyjny album „Firepower”, który ukazał się w marcu tego roku. 5 czerwca rozpoczęła się europejska część tegorocznej trasy koncertowej. Muzycy w Norwegii wykonali m.in. utwór niegrany od ponad 30 lat! To nie pierwsze tego typu zaskoczenie w ostatnim czasie.

Rob Halford, Tobias Forge i Nergal powołają wspólny projekt?

Grupa Judas Priest postanowiła – po raz kolejny – zaskoczyć swoich fanów. W setliście, pierwszy raz od 34 lat, znalazła się kompozycja zatytułowana „Night Comes Down” pochodząca z albumu „Defenders Of The Faith”, który ukazał się w 1984 roku. Poniżej możecie zobaczyć, jak ten dawno nie grany utwór, wypadł podczas występu w Oslo:

Muzycy grupy sięgnęli, po raz pierwszy, po kompozycję „Rising From Ruins” z ostatniego studyjnego krążka:

Niespodzianki na tej trasie nie są niczym nowym. Grupa, w ramach tegorocznych występów, odkurzyła już kilka perełek m.in. „Bloodstone”„Some Heads Are Gonna Roll”, na które fani czekali od ponad 20 lat. Rob Halford i spółka zaprezentowali także „Saints in Hell” pochodzący z płyty „Stained Class”, który wcześniej nigdy na żywo nie był grany. Ostatnio także, w setliście, pojawił się „Tyrant” (znalazł się na albumie „Sad Wings of Destiny”), pierwszy raz od… 35 lat!

Wielka trasa

Pod koniec sierpnia wystartuje wspólna trasa koncertowa Deep Purple i Judas Priest. Zespoły będą przez pięć tygodni koncertować po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Niewątpliwie będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów ciężkiego rocka i metalu w tym roku. Oba zespoły wydały niedawno nowe płyty i wciąż przyciągają na swoje koncerty duże tłumy.

Chociaż wspólna trasa Deep Purple Judas Priest obejmie tylko Amerykę Północną, w Polsce oba te zespoły będziemy mogli podziwiać w niedużym odstępie czasu. Najpierw Judas Priest wraz z Megadeth wystąpi 13 czerwca w katowickim Spodku, a 1 lipca w krakowskiej Tauron Arenie zagra Deep Purple.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także