Jurek Owsiak do lidera Bayer Full: Proszę o dalsze wypowiedzi

/ 17 listopada, 2020


Wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego rozeszła się szerokim echem. Na słowa lidera Bayer Full postanowił odpowiedzieć Jurek Owsiak.


Od rana szeroko komentowane są słowa Sławomira Świerzyńskiego, który w Polsat News odpowiedział na niedawne oświadczenie Kazika Staszewskiego następującymi słowami:

Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że „nie chcemy waszych pieniędzy”… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską?

Zakpił również z prośby Kazika o kupowanie najnowszego wydawnictwa – miała to być akceptowana przez lidera Kultu forma wsparcia. Przypomnijmy, że ostatnim albumem zespołu jest koncertówka z Pol’and’Rock Festivalu. Właśnie dlatego do sprawy odniósł się również Jurek Owsiak.

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości.

– powiedział organizator Pol’and’Rock Festivalu. I dodał przekornie:

Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego – podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wpis Jurka Owsiaka w oryginale:

fot. Łukasz Widziszowski

KOMENTARZE

Przeczytaj także