K.K. Downing ocenił Richiego Faulknera. Mówi o potencjalnie niezręcznej sytuacji, gdy zagrali

/ 23 grudnia, 2022


Były gitarzysta Judas Priest powiedział, co uważa na temat aktualnego gitarzysty, Richiego Faulknera.


K.K. Downing opuścił skład Judas Priest w 2011 roku. Jego miejsce zajął Richie Faulkner. Choć relacje między byłym gitarzystą a jego zespołem nie zawsze były poprawne, spotkali się oni razem na ceremonii Rock And Roll Hall Of Fame i nawet zagrali na jednej scenie.

W wywiadzie dla „Metal Talk” Downing powiedział:

Miałem okazję pogadać z Richiem, nawet zagraliśmy razem i pojamowaliśmy. Mogło być niezręcznie, ale nie było. Jestem pełen szacunku dla niego, wiem, że poza Priest pracuje nad innymi projektami i życzę mu dobrze. Jedyna potencjalnie niezręczna sytuacja mogła być taka, że ja lubię mieć dużo przestrzeni na scenie i zawsze dużo biegam, musieliśmy więc siebie unikać.

Ceremonia wprowadzenia do Rock And Roll Hall Of Fame odbyła się 5 listopada tego roku. Judas Priest w poszerzonym o Downinga i Binksa składzie wystąpił w trakcie ceremonii, wykonując utwory: „Another Thing Comin’”, „Breaking The Law” i „Living After Midnight”.

Do Hall of Fame Judas Priest wprowadził Alice Cooper.

Judas Priest został włączony do Rock and Roll Hall of Fame w kategorii Musical Excellence. Nagrodę w tej kategorii dostają artyści, muzycy, kompozytorzy i producenci, których oryginalność miała wielki wpływ na muzykę. Judas Priest nominowany był też w podstawowej kategorii, ale nie zdobył wymaganej liczby głosów.

KOMENTARZE

Przeczytaj także