Kansas. Legendarna grupa zagra w Poznaniu

/ 1 marca, 2017

Autorzy przebojów „Dust In The Wind” oraz „Carry On Wayward Son” wystąpią w poznańskiej Sali Ziemi.

Kansas z teledyskiem do utworu „Rhythm in the Spirit”

Kansas to amerykańska progresywna grupa, która powstała w 1970 roku. Dla rocka amerykańskiego Kansas jest tym czym dla brytyjskiego były grupy Genesis, Emerson, Lake & Palmer czy Yes. Ponieważ jest jedną z niewielu grup amerykańskich, które włączyły się w nurt progresywnego grania. 

Cechą charakterystyczną Kansas jest bogate brzmienie oparte na obecności w składzie skrzypiec, dwóch gitar prowadzących, symfonicznego brzmienia instrumentów klawiszowych, łagodnie brzmiącego i silnego śpiewu oraz na rozbudowanej ornamentyce. Do tego trzeba dołączyć również interesujące liryczno-filozoficzne teksty.

Podczas występów na odbywanej właśnie trasie grupa wykonuje klasykę z całego repertuaru, kładąc szczególny nacisk na materiał z multiplatynowego albumu „Leftoverture” (który właśnie obchodzi 40. rocznicę wydania), uzupełnioną o kilka utworów z najnowszej płyty (pierwszej po 16 latach przerwy) „The Prelude Implicit”.

Utwory Kansas pojawiły się na setkach składanek z muzyką rockową, ścieżkach dźwiękowych filmów i seriali (chociażby w bardzo popularnym cyklu o zjawiskach paranormalnych „Supernatural”). Nowych fanów zyskali dzięki wykorzystaniu jego piosenek w popularnych grach wideo „Rock Band” i „Guitar Hero”.

Obecny skład zespołu prezentuje się następująco:

  • Phil Ehart (perkusja)
  • Billy Greer (bas, wokal)
  • David Manion (klawisze)
  • Ronnie Patt (wokal, klawisze)
  • David Ragsdale (skrzypce, wokal)
  • Richard Williams (gitara)
  • Zak Rizvi (gitara)

Bilety w sprzedaży będą dostępne od 6 marca. Ceny wahają się od 159 do 289 zł. Wejściówki będzie można nabyć m.in. na stronie Ticketpro. Organizatorem koncertu jest Rock-Serwis.

Kansas: „Carry On Wayward Son”

szy

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także