Kapitalna przeróbka „Lśnienia” Stanleya Kubricka [WIDEO]

/ 8 września, 2018

Twórcy kanału „Pogo” na platformie YouTube specjalizują się w przeróbkach filmów na wideoklipy. Chodzi o wykorzystanie fragmentów oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu i stworzenie z niej zupełnie nowej muzyki. Jak się okazuje, każdy dźwięk i każde słowo można przerobić na muzykę.

Dorosła obsada „To” pracuje na planie filmu

Najnowszym filmem przerobionym przez kanał „Pogo” jest słynny horror na podstawie powieści Stephena Kinga, „Lśnienie”. Film w reżyserii Stanleya Kubricka z 1980 roku z Jackiem Nicholsonem w roli głównej należy do żelaznej klasyki kina. I choć tuż po premierze spotkał się z negatywnymi recenzjami i sam King nie jest jego fanem, należy do najlepszych ekranizacji mistrza grozy.

Sprawdźcie jak został przerobiony na kanale „Pogo”.

Kolejna słynna powieść Stephena Kinga doczeka się ekranizacji

Buick 8” to powieść Stephena Kinga wydana w 2002 roku (w Polsce w 2003) przedstawiająca wydarzenia, jakie toczą się wokół tajemniczego samochodu, obdarzonego nadprzyrodzonymi możliwościami. Wkrótce mają ruszyć prace nad przeniesieniem jej na ekran.

Napisaniem scenariusza i wyreżyserowaniem filmu ma zająć się William Brent Bell, który w 2016 roku wyreżyserował horror „The Boy”, a w 2012 roku „Demony” („The Devil Inside”). Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w rolach głównych i kiedy film trafi na ekrany.

Znacznie szybciej możemy spodziewać się kolejnej części filmu „To”. Trwają już prace nad „To: rozdział 2”, którego akcja będzie toczyła się 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Jakiś czas temu ujawniono, kto wcieli się w dorosłych członków „Klubu frajerów” – będą to James Ransone i Andy Bean. Pierwszy z nich wcieli się w postać Eddiego, a drugi w Stanleya. Ponadto wiadomo, że dorosłą Beverly zagra Jessica Chastain, Billa James McAvoy, a Ritchiego Bill Harder. W rolę klauna Pennywise’a, podobnie jak w części pierwszej, wcieli się Bill Skarsgård.

Premiera drugiej części filmu „To” planowana jest na 6 września 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także