Kasia Kowalska wystąpiła w Ciechanowie. Sprawę bada policja

/ 4 maja, 2020

W miniony weekend w Ciechanowie wystąpiła Kasia Kowalska. Koncert odbył się w ramach akcji „Koncertowanie pod blokami” współorganizowanej przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio. Idea akcji zakładała, że artyści występowali na scenie ustawionej na osiedlu, a publiczność mogła słuchać koncertów z balkonów lub przez transmisję internetową.

Dyrektor Ośrodka, Jolanta Grudzińska pisze:

Apelowaliśmy wielokrotnie o taki sposób obcowania z kulturą. Wielokrotnie wyraźnie wskazywano, że organizatorzy i artyści proszą o niegromadzenie się. Ponadto w trakcie trwania wydarzeń przypominano, że w przestrzeni miejskiej nadal obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległość 2 metrów czy obowiązek zakrywania ust i nosa. W czasie 5 wydarzeń zastosowano się do naszych oczekiwań, zaleceń oraz zasad sanitarnych.

%%REKLAMA%%

W trakcie koncertu Kasi Kowalskiej zasady te jednak złamano i pod sceną zgromadziło się około 100-150 osób. Grudzińska pisze dalej:

Jako organizator nie możemy odpowiadać za gromadzenie się osób na określonym obszarze, gdyż nigdy nie było to naszym celem. Faktem jest ponadto, iż nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu czy przemieszczania się. Jednak w związku z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz uniknięcie dodatkowych kontrowersji, nie będziemy kontynuować kolejnych muzycznych wydarzeń w tej formule.

Jak podaje portal „Wirtualna Polska” organizatorom może grozić kara nawet w wysokości 30 tysięcy złotych. Sprawę bada policja i prokuratura.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf | fot. Wnuczeq

KOMENTARZE

Przeczytaj także