Katarzyna Nosowska nagrała na nowo swój wielki przebój [WIDEO]

/ 19 lipca, 2018

Chodzi o kompozycję „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć” z 1996 roku, która znalazła się na debiutanckim albumie Nosowskiej zatytułowanym „puk.puk” i została wykorzystana w filmie „Gry uliczne” w reżyserii Krzysztofa Krauzego. Teraz wspomniany utwór dostał drugie życie, dzięki współpracy liderki grupy Hey z kompozytorką i producentką Zamilską.

Katarzyna Nosowska: To będzie najważniejsza płyta w moim życiu

Panie spotkały się w ramach projektu „Powroty” T-Mobile Music Beats, w którym artyści z różnych muzycznych światów i z całkowicie innym bagażem artystycznych doświadczeń łączą siły, by odświeżyć wielkie hity.

To już jego druga odsłona – w połowie czerwca udostępniono nową wersję „Supermenki”, jednego z największych przebojów Kayah, w którym wokalistkę wsparł raper Kękę

Mroczne i elektroniczne „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć (Zamilska remix)” trafiło właśnie do sieci, z nową jego wersją (oraz teledyskiem) możecie zapoznać się poniżej:

Katarzyna Nosowska pod własnym nazwiskiem zadebiutowała – tak jak już to zostało wspomniane – w 1996 roku albumem „puk.puk”, choć wypełnionym muzyką autorstwa Piotra Banacha (wówczas lidera Hey), to jednak odmienną od tego, co prezentował na co dzień zespół. W kolejnych latach, równolegle z działalnością w macierzystej kapeli, Nosowska wydała kolejne płyty: „Milena” (1996), „Sushi” (2000), „Uni Sex Blues” (2007) czy „Osiecka” (2008). Jej solową dyskografię zamyka krążek „8”, który ukazał się siedem lat temu. W tym roku na rynku ukaże się nowy jej album, który zapowiada kompozycja „Ja pas!”. 

Katarzyna Nosowska w rozmowie na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia o nadchodzącym studyjnym wydawnictwie mówiła następująco:

Ta płyta będzie bardzo radykalnie elektroniczna. Zataczam swego rodzaju koło, bo w tym roku obchodzę 20-lecie płyty „Milena”, która była bardzo elektroniczna. Potem obcowałam z innego rodzaju dźwiękami – w tej działalności poza Hey – a teraz wracam do tak zwanych „tłustych” rzeczy. Ta pyta będzie zupełnie inna niż poprzednie.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także