Kate Bush zarobiła majątek, od kiedy jej utwór rozbrzmiał w „Stranger Things”. Co za kwota!

/ 4 lipca, 2022

Wraz z popularnością utworu „Running Up That Hill” idą również wielkie pieniądze, które zainkasowała w ostatnich tygodniach Kate Bush.


Oszacowano, że Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. O utworze z 1985 roku zrobiło się głośno po tym, jak pojawił się na ścieżce dźwiękowej bijącego rekordy popularności serialu Netfliksa „Stranger Things”.

Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań.

Wcześniej o nieoczekiwanej popularności „Running Up That Hill” Kate Bush powiedziała:

To tak znakomity serial, że przeszło mi przez myśl, że utwór może zwrócić na siebie uwagę. Ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że to będzie coś takiego. To takie ekscytujące. A jednocześnie dość szokujące, prawda? Cały świat oszalał! Myślę, że to, co jest naprawdę wspaniałe, to zupełnie nowa publiczność, która w wielu przypadkach nigdy o mnie nie słyszała. Uwielbiam to. Myśl, że ci wszyscy naprawdę młodzi ludzie słyszą tę piosenkę po raz pierwszy i odkrywają ją, to jest… coś bardzo wyjątkowego.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znajdzie się wkładka poświęcona Kate Bush.

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

Wiadomo już, że 4. sezon, który niedawno został domknięty, będzie przedostatnim. Finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także