Kazik i Kwartet ProForma w lutym zagrają w Stodole

/ 21 grudnia, 2017

Historia tej współpracy sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego , a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Lars Ulrich czyta bajki dla dzieci

W styczniu 2016 oraz 2017 roku w warszawskiej Stodole zespół występował na gorąco przyjętych przez publiczność występach. Kolejna okazja, by zobaczyć projekt na żywo już 3 lutego w Klubie Stodoła. Bilety w cenach 69 złotych (stojące) i 99 złotych (balkon) trafiły już do sprzedaży. 

Kolejna odsłona „Taty” 

Album „Tata Kazika kontra Hedora” (pierwotnie miał być zatytułowany „Syn Staszka”), który ukazał się 19 maja nakładem SP Records, powstał we współpracy z poznańskim Kwartetem ProForma i zawiera kompozycje do tekstów autorstwa poety Stanisława Staszewskiego, czyli ojca wokalisty. Tytuł oraz okładka nawiązują do dwóch płyt Kultu„Taty Kazika”, która ukazała się w 1993 roku, a także „Taty 2” (1996). Z kolei tytuł albumu nawiązuje do tekstu kompozycji „12 groszy”.

Obszerny wywiad z Kazikiem Staszewskim, a także rozmowę z Przemkiem Lembiczem, znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który możecie kupić w naszym sklepie internetowym. Pojawiła się tam także recenzja albumu.

„Hedora” muzycznie i tekstowo jest rozpięta między tematami i brzmieniami cięższego kalibru […], a rzeczami raczej błahymi […]. Trudno też potraktować ją jako bezpośrednią kontynuację dwóch „tatów”. Zresztą sam Kazik zastrzega, że to jednak coś innego. Podejdźmy więc do niej bez wstępnych założeń, cieszmy się nośnym, przebojowym „Ta droga była daleka” i co najmniej kilkoma innymi, świetnymi kompozycjami

– pisał Jordan Babula. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także