Kazik mówi, czy padł ofiarą cenzury [TYLKO U NAS]

/ 5 czerwca, 2020

Najgłośniejszym wydarzeniem ostatnich tygodni bez wątpienia było unieważnienie notowania listy przebojów Trójki, które wygrała piosenki „Twój ból jest lepszy niż mójKazika i cała lawina konsekwencji, jakie za sobą ta decyzja pociągnęła. Wielu zarzucało Trójce stosowanie cenzury. Co myśli o tym sam Kazik?

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” został zapytany przez Jordana Babulę czy uważa, że padł ofiarą cenzury. Kazik odparł:

Nie! Zasadność umieszczenia mojej piosenki na pierwszym miejscu listy przebojów została zakwestionowana, a to nie jest cenzura. Cenzura była wtedy, gdy pierwszą rzeczą, jaką musiałem zrobić przed nagraniem płyty, było pójście na ulicę Mysią, żeby powiedzieć panu Konopce i Gawdzikowi, co ja na tej płycie będę śpiewał. A oni mi mówili: Nie, ty tego nie zaśpiewasz. To jest bardzo duża różnica.

Kazik ponadto dodaje:

Już gorzej było w latach 90., kiedy za piosenkę "Coście skurwysyny uczynili z tą krainą" (czyli "Jeszcze Polska" – red.) ciągano mnie po prokuraturze z powództwa karnego – byłem przesłuchiwany jako podejrzany o obrazę narodu polskiego, na co jest paragraf, szczęśliwie sprawa została umorzona. A dzisiaj nikomu nawet do głowy nie przyszło, żeby mnie ścigać.

%%REKLAMA%%

Cały wywiad z Kazikiem, a także z Wojtkiem Jabłońskim znajdziecie w lipcowym numerze „Teraz Rocka”, który do kiosków trafi pod koniec czerwca. Płyta „ZarazaKazika dziś ma swoją premierę.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także