Kazik w dwóch odsłonach na koncertach w Stodole [DATY, BILETY]

/ 14 listopada, 2022


W lutym 2023 roku zobaczymy w Stodole dwa specjalne koncerty Kazika.


W drugi weekend lutego 2023, Kazik dwukrotnie wystąpi na scenie warszawskiego Klubu Stodoła – 10 lutego wraz z Kwartetem ProForma, a dzień później, 11 lutego, w ramach solowego projektu Kazik.

Fani będą mogli obejrzeć wokalistę Kultu w dwóch różnych odsłonach. Kazik z Kwartetem ProForma zaprezentują warszawskiej publiczności materiał z płyt „Wiwisekcja” oraz „Tata Kazika kontra Hedora„. Historia tej kolaboracji sięga roku 2012, gdy Kwartet zaprosił  Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

W czerwcu 2020 światło dzienne ujrzał najnowszy solowy album Kazika, zatytułowany “Zaraza”. Na płytę złożyło się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór „Twój ból jest lepszy niż mój„, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 19 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Na krążku Kazik powrócił do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu.

Bilety:

  • Kazik i Kwartet ProForma, 10 lutego 2023 – 99-139 PLN
  • Kazik, 11 lutego 2023 – 150 PLN

fot. Arek Szymański

KOMENTARZE

Przeczytaj także