Keith Richards rozbrajająco o planach na 60-lecie The Rolling Stones

/ 10 listopada, 2020


Jakie plany ma zespół The Rolling Stones na 60-lecie istnienia? Keith Richards odpowiedział.


W 2022 roku minie 60. lat od kiedy zespół The Rolling Stones po raz pierwszy stanął na scenie. Czy grupa planuje świętować jubileusz? Takie pytanie Keithowi Richardsowi zadał magazyn „GQ”.

Gitarzysta odpowiedział:

W planach mamy dożyć tego czasu. Nie słyszałem o żadnych planach, ale jestem pewien, że jakieś przygotowania trwają. Najpierw mam nadzieję przetrwać ten rok i zobaczyć, co nam się uda zdziałać w przyszłym roku. Myślę, że w tej chwili są ważniejsze problemy od jubileuszu The Rolling Stones. Cieszę się, że tu wszyscy jesteśmy, ale zostawię ten temat w tym miejscu.

Zespół The Rolling Stones miał w tym roku zagrać trasę koncertową po USA, ale została ona odwołana. Możliwe, że grupie uda się zagrać te koncerty w 2021 roku, póki co nie ogłoszono jeszcze oficjalnie żadnych dat.

Z okazji Record Store Day ukaże się specjalny 7-calowy singel Keitha Richardsa. Znajdą się na nim utwory „Hate It When You Leave” (z wydanej w 1992 roku płyty „Main Offender”) i przeróbka „Key To The Highway” (wydana tylko na japońskiej wersji albumu „Main Offender”).

Tymczasem 13 listopada 2020 ukaże się specjalny box set „Live At The Hollywood Palladium” dokumentujący koncert Keitha Richardsa i X-Pensive Winos z 15 grudnia 1988 roku. Wydany zostanie w przepięknej oprawie owiniętej czarną wełnianą repliką koszulki z trasy, które sprzedawane były tego wieczora. Jako dodatki znaleźć można będzie tam m.in. satynowa przepustka VIP, napisany specjalnie do tego wydania esej ‘The Loosest Tight Band You’ve Ever Heard’ autorstwa Davida Fricke.

KOMENTARZE

Przeczytaj także