Ken Hensley (eks Uriah Heep) nie żyje

/ 5 listopada, 2020


Były klawiszowiec zespołu Uriah Heep – Ken Hensley – zmarł w wieku 75 lat.


Ken Hensley, który zyskał największą popularność jako członek zespołu Uriah Heep, nie żyje. O śmierci 75-latka poinformował jego brat. Klawiszowiec i autor tekstów odszedł 4 listopada, dzień później w sieci pojawiła się informacja o jego śmierci.

Piszę to z ciężkim sercem – mój brat, Ken Hensley, odszedł spokojnie w środę wieczorem. Jego piękna żona Monica była u jego boku i pocieszała go w ostatnich minutach życia.

Wszyscy jesteśmy zdruzgotani tą tragiczną i niewiarygodnie nieoczekiwaną stratą, dlatego prosimy o danie nam odrobiny czasu na pogodzenie się z nią.

– napisał Trevor Hensley.

Ken Hensley był w oryginalnym składzie Uriah Heep, co oznacza, że współtworzył legendarną formację od 1969 roku. Opuścił jej szeregi w 1980 roku. Grał przede wszystkim na instrumentach klawiszowych, ale również gitarze. Udzielał się wokalnie i zajmował się pisaniem tekstów. Nagrał z zespołem w sumie trzynaście albumów, a ostatnim był „Conquest” z 1980 roku.

To właśnie Ken Hensley odpowiedzialny jest za stworzenie wielu przebojów Uriah Heep z „Lady in Black” na czele. Był również współautorem kompozycji „July Morning”. Po odejściu z zespołu grał między innymi w Blackfoot  czy W.A.S.P.

KOMENTARZE

Przeczytaj także