Kerry King wskazuje ostatni utwór, który napisał z Hannemanem. Było to ponad 20 lat temu!

/ 6 lipca, 2024


Dlaczego Kerry King i Jeff Hanneman przestali razem komponować utwory? Gitarzysta Slayera odpowiada.


Kerry King i Jeff Hanneman byli głównymi kompozytorami repertuaru Slayera. I choć w początkach zespołu często komponowali razem to potem zaczęli komponować osobno. Dlaczego?

Choć Jeff Hanneman zmarł w 2013 roku to przestał komponować wspólnie z Kerrym Kingiem o wiele wcześniej. W wywiadzie dla „Guitar World” King mówi:

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w początkach Slayera ja i Jeff komponowaliśmy dużo razem. Dopiero jak się przeprowadził daleko ode mnie, zaczęliśmy pisać osobno, bo mieliśmy kiepski dojazd, co utrudniało wspólne komponowanie. Ostatnią piosenką, jaką napisaliśmy razem była „Disciple”.

Utwór „Disciple” pochodzi z wydanego w 2001 roku albumu „God Hates Us All” i jako jego autor podpisany jest jedynie Hanneman. Natomiast pod utworem „Bloodline” z tej samej płyty podpisani są Hanneman i King.

Slayer zakończył działalność pod koniec 2019 roku, jednak w tym roku powróci na kilka koncertów. Legenda metalu ma być headlinerem imprezy Louder Than Life (27 września, Louisville), a także jedną z gwiazd Riot Festu (22 września, Chicago).

KOMENTARZE

Przeczytaj także