Kiedy najlepiej kupować bilety na koncerty? Badanie wykazało, kiedy ceny są najniższe

/ 14 czerwca, 2022


Lepiej kupić bilet od razu czy zwlekać z zakupem do ostatniej chwili? Zrobiono badania.


Fani, którzy chcą kupić bilety na koncert na rynku wtórnym często mają zagwozdkę, czy kupić bilety jak najwcześniej czy może zaryzykować i poczekać aż ceny spadną. Finance Buzz poszukał odpowiedzi na to pytanie.

Finance Buzz zbadał ceny ponad 22 tysięcy zakupionych biletów na koncerty największych gwiazd (m. in. Billie Eilish, Eltona Johna i Paula McCartneya) w USA, które odbyły się pomiędzy 9 kwietnia a 24 maja 2022 roku, a także ponad 11 tysięcy transakcji na karnety na największe festiwale (Coachella, BottleRock itp.) między 8 kwietnia a 29 maja 2022 roku.

Okazało się, że najwięcej przepłacają fani, którzy zakupują bilety na trzy miesiące przed wydarzeniem lub wcześniej. Wówczas cena biletu może być wyższa od średniej o 13,69%, a cena karnetu na festiwal nawet o 19,69%. Generalnie im bliżej wydarzenia tym sprzedawcy na rynku wtórnym bardziej skłonni są schodzić z cen biletów. W tygodniu, w którym odbywa się festiwal ceny mogą być nawet o 16,96% niższe od średniej, a w przypadku koncertu cena biletu może spaść nawet o 33,03%.

Poniżej przedstawione są szczegółowe tabele.

Szczegóły badania i inne dane znajdziecie na tej stronie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także