Killswitch Engage zagra koncert w Polsce

/ 12 grudnia, 2017

Metalcore'owcy z zespołu Killswitch Engage ogłosili na swoim Facebooku, że przyjadą do Polski – jedyny zapowiedziany koncert nad Wisłą odbędzie się 19 czerwca 2018 roku w stołecznym klubie Proxima. Organizatorami koncertu są Stodoła oraz Live Nation.

The Cure będzie hucznie świętować 40-lecie

Bilety na polski koncert nie trafiły jeszcze do sprzedaży. Poniżej prezentujemy wpis pochodzący z serwisu społecznościowego Killswitch Engage:

Wokalista Killswitch Engage o muzycznych inspiracjach

Wokalista Killswitch Engage zwierzył się jakiś czas temu, jaka płyta sprawiła, że zapragnął śpiewać:

Pierwszą płytą, która sprawiła, że zapragnąłem śpiewać była „Minor Threat” [zespołu Minor Threat z 1984 roku]. Do dziś, kiedy jej słucham, mam ochotę walić pięścią w ścianę. To najbardziej energiczna i wkurzona muzyka, jaką słyszałem, ale jest też inteligentna i pozytywna. Myślę, że zawsze będą jednym z moich ulubionych zespołów, a ta płyta bez wątpienia sprawiła, że zapragnąłem chwycić mikrofon i robić to, co robię.

Znałem już Metallicę, Anthrax i podobne zespoły, lubiłem je, ale nie słyszałem czegoś tak intensywnego, jak Minor Threat. Myślę, że przemówił do mnie gniew. Uwielbiam „Screaming At A Wall”, bo właśnie to zrobiłem, kiedy go usłyszałem.

Dyskografię zespołu zamyka album Incarnate z 2016 roku.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także