Kimbra przyjedzie do Polski z wyjątkowym koncertem

/ 11 października, 2018

Kimbra zagra w Polsce 15 marca 2019 roku w warszawskiej Proximie. Artystka będzie występować z towarzystwem gitary, kontrabasu i pianina. Występ będzie częścią trasy koncertowej, promującej zapowiedzianą na 26 października płyty EP „Songs From Primal Heart, Reimagined”.

Songs From Primal Heart, Reimagined” zawiera akustyczne wersje czterech piosenek z ostatniej płyty Kimbry Primal Heart”. EP-kę wyprodukował Norweg Lars Horntveth, multiinstrumentalista i kompozytor z zespołu Jaga Jazzist. Nagrania i miksy to dzieło Chrisa Tabrona, a zajął się tym w Red Bull Studios w Nowym Jorku. To miasto jest od jakiegoś czasu domem Kimbry. Nagrania odbyły się na setkę, wszyscy muzycy przebywali w tym samym pomieszczeniu, co przypominało intymny koncert.

Kimbra zapewnia:

To było coś innego niż nagrywanie warstwy po warstwie. Zapisywaliśmy strumień świadomości, robiliśmy to wspólnie, często w chaotyczny sposób. Inaczej niż przy okazji moich płyt. Zależało mi na minimalizmie i intymności. Zawsze chciałam wydać materiał z akustycznymi piosenkami, prostymi, w których nie ma elektronicznych beatów. Wydaje mi się, że ludzie tylko w minimalnym stopniu znajdują intymność w moich utworach. Chociaż lubię korzystać ze zdobyczy technologii podczas produkcji, kocham też prostotę. Wtedy głos jest bardziej obnażonym instrumentem. Kompozycje z „Primal Heart” wydawały się idealne do spróbowania czegoś takiego.

Poniżej tracklista i okładka płyty EP:

  1. Black Sky
  2. Everybody Knows
  3. The Good War
  4. Hi Def Distance Romance

Debiutancki album Kimbry Vows” z 2011 roku dotarł do 14. miejsca listy „Billboardu” i pokrył się platyną w Australii oraz Nowej Zelandii. Jej światowa sława zaczęła się od wielkiego sukcesu piosenki Gotye „Somebody That I Used To Know”, w której zaśpiewała. Kawałek nagrodzono Grammy za „Piosenkę roku” oraz „Najlepszy utwór duetu lub grupy”.

rf | fot. Warner

KOMENTARZE

Przeczytaj także