King Crimson pokazał zwiastun filmu dokumentalnego [WIDEO]

/ 3 lutego, 2022


Zobacz zwiastun dokumentalnego filmu „In The Court Of The Crimson King”.


Zespół King Crimson ujawnił zwiastun filmu dokumentalnego „In The Court Of The Crimson King” w reżyserii Toby’ego Amiesa. Film pierwotnie miał mieć tytuł “Cosmic F*Kc”. Film będzie miał swoją premierę w marcu na festiwalu South by Southwest. Już teraz możecie obejrzeć jego zwiastun.

W filmie członkowie King Crimson opowiedzą o historii swojego zespołu, zobaczymy też ujęcia nakręcone podczas tras koncertowych w 2018 i 2019 roku.

Zwiastun „In The Court Of The Crimson King” możecie obejrzeć poniżej.

Zespół niedawno zakończył swoją trasę koncertową. Jakko Jakszyk przyznał przy okazji, że mogła ona być pożegnaniem King Crimson ze sceną:

Management twierdzi, że już pewnie nie wrócimy do Ameryki. Uznali zapewne, że ogłaszanie pożegnalnej trasy jest ryzykowne i że będziemy tego żałować, gdybyśmy jednak zmienili zdanie. Ale jak rozumiem, będziemy tam grali ostatni raz. Koncertowanie w przyszłym roku będzie trudne. Wszystkie zespoły, które nie grały w tym roku i poprzednim będą w trasie i wszystkie obiekty będą zajęte. Już są pozajmowane. Oznacza to, że najbliższa możliwa okazja to 2023 rok. Tony i Robert będą mieli 77 lat i nie sądzę, żeby chcieli godzinami siedzieć w autokarze. Granie takich tras jest męczące dla młodych osób, a co dopiero dla ludzi w naszym wieku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także