King Crimson prezentuje swoją wersję legendarnego utworu [WIDEO]

/ 24 maja, 2017

Utwór „Heroes”, pochodzący z wydanego w 1977 roku, tak samo zatytułowanego albumu Davida Bowiego zapowiada nowe wydawnictwo King Crimson, pod tytułem „Heroes: Live In Europe 2016”.

Brian May krytykuje brytyjskie czasopismo

Płyta EP ma ukazać się 2 czerwca 2017 roku i ma zawierać pięć nagrań. Oto tracklista:

  1. Heroes
  2. Easy Money
  3. Starless (edit)
  4. The Hell Hounds of Krim
  5. Heroes (radio edit)

Jak pisze gitarzysta King Crimson, Robert Fripp, który brał udział w sesji nagraniowej legendarnego albumu Bowiego z 1977 roku:

Zagraliśmy „Heroes” w Admiralspalast w Berlinie ku pamięci i w hołdzie Davidowi Bowiemu. Koncert odbył się 39 lat i jeden miesiąc po sesjach nagraniowych w Hansa Tonstudio z widokiem na Mur Berliński. Płyta zostanie wydana na 40-lecie tych wydarzeń.

„The Hell Hounds of Kim” oraz „Starless” zostały zarejestrowane podczas występu w Wiedniu, „Easy Money” z kolei w Paryżu.

A tak z kolei prezentuje się okładka „Hereos: Live In Europe 2016”:

Poniżej natomiast możecie wysłuchać, jak brzmi „Heroes” w wykonaniu King Crimson.

King Crimson – „Heroes”

11 czerwca w Seattle rozpocznie się trasa koncertowa King Crimson, która obejmie Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanadę. Póki co nie ma planów trasy koncertowej po Europie, ale jest na nią szansa, gdyż Robert Fripp planuje też koncerty na 2018 rok. King Crimson odwiedził Polskę ostatnio we wrześniu 2016 roku, dając cztery koncerty w Zabrzu i Wrocławiu.

King Crimson został założony w 1968 roku i zaistniał już rok później za sprawą albumu „In the Court of the Crimson King”, którym wzbudził uznanie na scenie rocka progresywnego. Także kolejne albumy, wśród których znalazły się takie tytuły, jak „Lizard” (1970), „Islands” (1971) i „Red” (1974) były wypełnione niezwykłą muzyką łączącą wpływy rocka, jazzu, fusion i muzyki klasycznej. W późniejszych latach grupa wielokrotnie rozwiązywała się i reaktywowała w różnych składach, a jedynym członkiem, który działa w niej od samego początku jest gitarzysta Robert Fripp. Z zespołem na przestrzeni lat współpracowali tacy muzycy, jak Greg Lake, Gordon Haskell, John Wetton, Adrian Belew, Tony Levin, Bill Bruford i Peter Sinfield.

Ostatni album King Crimson, „The Power To Believe” ukazał się w 2003 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także