King Crimson udostępni wszystkie swoje płyty w sieci

/ 7 kwietnia, 2019

Zespół King Crimson przez długi czas szedł pod prąd panującym w muzyce trendom. Gdy wszyscy umieszczali swoje płyty na platformach streamingowych, grupa ta unikała takiego rozwiązania. Wprawdzie jakiś czas temu na Spotify i Tidal pojawiło się kilka płyt koncertowych King Crimson, studyjny katalog grupy był jednak poza zasięgiem streamingu. Teraz się to zmieni.

King Crimson zagra dwa koncerty w Polsce

Manager King Crimson, David Singleton, zapowiedział, że w maju cały katalog płyt studyjnych grupy trafi w końcu do streamingu. Wszystko to z okazji 50-lecia zespołu. Singleton tak tłumaczy tę decyzję:

Do Spotify podchodziliśmy sceptycznie, bo w przeciwieństwie do całego przemysłu muzycznego, który twierdził, że nośniki fizyczne umarły, przez ostatnie 10 lat odnotowywaliśmy wzrost sprzedaży płyt. Ale to już przeszłość.

Na tym etapie zalety streamingu przeważają nad wadami. W końcu naszym głównym celem jest dostarczać muzykę, a dziś wiele osób, zwłaszcza młodych, słucha muzyki przez Spotify.

W tym roku, z okazji 50-lecia grupa planuje świętować jubileusz bardzo hucznie. Na przestrzeni 2019 roku ma ukazać się sporo wydawnictw, w tym reedycje płyt z lat 1972-1974, ale też wydawnictwa zawierające niepublikowane wcześniej nagrania i specjalny box poświęcony płycie „In The Court Of Crimson King” (ten planowany jest na październik). Planowany jest także film dokumentalny „Cosmic F*Kc” oraz wznowienie uzupełnionej wersji biografii „In The Court Of King Crimson” Sida Smitha.

%%REKLAMA%%

Rocznica oznacza również obszerną trasę koncertową, w ramach której King Crimson ponownie przyjedzie do Polski. Zespół zagra dwa koncerty, które odbędą się 26 i 27 czerwca w warszawskim Teatrze Roma.

W zeszłym roku King Crimson wystąpił pięciokrotnie w Polsce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także