King Crimson zagra dwa koncerty w Polsce w 2019 roku

/ 17 stycznia, 2019

13 stycznia 1969 roku odbyła się pierwsza próba zespołu King Crimson. Pół roku później grupa wystąpiła w Hyde Parku przed The Rolling Stones, a w październiku wydała debiutancki album „In The Court Of The Crimson King” zaliczany do ścisłej czołówki najważniejszych płyt rocka.

Będzie nowy album studyjny King Crimson?

W tym roku, z okazji 50-lecia grupa planuje świętować jubileusz bardzo hucznie. Na przestrzeni 2019 roku ma ukazać się sporo wydawnictw, w tym reedycje płyt z lat 1972-1974, ale też wydawnictwa zawierające niepublikowane wcześniej nagrania i specjalny box poświęcony płycie „In The Court Of Crimson King” (ten planowany jest na październik). Planowany jest także film dokumentalny „Cosmic F*Kc” oraz wznowienie uzupełnionej wersji biografii „In The Court Of King Crimson” Sida Smitha.

Rocznica powstania miała oznaczać również obszerną trasę koncertową. Jest ona powoli ogłaszana, a już teraz możemy przekazać, że King Crimson ponownie przyjedzie do Polski. Zespół zagra dwa koncerty, które odbędą się 26 i 27 czerwca w warszawskim Teatrze Roma.

King Crimson w Polsce – bilety

Wejściówki trafią do sprzedaży 21 stycznia i będą dostępne w następujących cenach:

  • Kat. A: 399 zł
  • Kat. B: 369 zł
  • Kat. C: 339 zł
  • Kat. D: 299 zł
  • Kat. E: 269 zł

W zeszłym roku King Crimson wystąpił pięciokrotnie w Polsce.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także