King Diamond zapowiada dwa nowe albumy

/ 26 marca, 2019

King Diamond udzielił wywiadu „Full Metal Jackie”, w którym przyznał, że ma pomysł na dwa kolejne albumy.

Zobacz cały skład Mystic Festival 2019

King Diamond powiedział:

Tej fabuły nie zmieszczę na jednej płycie, więc będą to musiały być dwa albumy. To będzie coś wyjątkowego, także jeśli chodzi o koncerty. W Danii pracujemy teraz nad elementami show, które będą szły w parze z fabułą. To wielki projekt, obliczony na kilka lat. Najbliższe trzy lata będą dla nas bardzo pracowite. Nasi fani dostaną coś, czego się nie spodziewają.

To będzie bardzo makabryczna płyta. Dotyczyć będzie światów równoległych, zemsty i tak dalej. Na scenie będziemy torturować naszą drogą Abigail, bo jest częścią tej historii.

King Diamond wyjawił, że fabuła kolejnej płyty będzie się działa w szpitalu psychiatrycznym w latach 20. XX wieku:

Ten scenariusz przyprawia o gęsią skórkę. W tamtych czasach medycyna się zaczęła rozwijać i zaczęła pomagać ludziom żyć dłużej, ale prowadzono też okropne eksperymenty. Część z nich zawarta jest w tej historii. Ale dopiero jak poznasz jej drugą część zaczniesz rozumieć o co chodzi, bo dopiero w drugiej części poznasz dużo więcej faktów.

Część fabuły dzieje się w tym świecie, a część w świecie równoległym.

King Diamond nie chce na razie zdradzić tytułu nowej płyty.

%%REKLAMA%%

King Diamond będzie jedną z gwiazd Mystic Festival, który odbędzie się 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie i okolicach. Oprócz niego wystąpią także Slipknot, Sabaton, Soulfly, In Flames i inni.

Więcej o Kingu Diamondzie przeczytacie w kwietniowym „Teraz Rocku”, gdyż artyście poświęciliśmy wkładkę. Numer trafi do kiosków już jutro, 27 marca.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także