Kirk Hammett (Metallica): Lars Ulrich pobierał lekcje gry na perkusji

/ 31 stycznia, 2020

Lars Ulrich znany jest z tego, że był głównie samoukiem. Ale i on pobierał lekcje od znanego perkusisty, którym był Jeff Campitelli. Działo się to w drugiej połowie lat 80., kiedy Metallica nagrywała swój najbardziej skomplikowany album, „…And Justice For All”.

W wywiadzie dla „Let There Be Talk” gitarzysta Kirk Hammett wspomina:

Chcieliśmy udziwnić swój styl, jak tylko mogliśmy. W tamtym czasie popularne było popisywanie się w muzyce. To były najlepsze czasy gitarowych płyt, jak Joe Satrianiego.

W pewnym momencie Lars zaczął pobierać lekcje od perkusisty Satrianiego, które dały mu zupełnie nową perspektywę i podejście do gry na bębnach. Chcieliśmy, żeby miało to przełożenie na naszą muzykę i tak powstał „… And Justice For All”.

Album „… And Justice For All” ukazał się w 1988 roku i przez wielu fanów uznawany jest za szczytowe osiągnięcie grupy, która od kolejnej płyty – „Metallica” z 1991 roku – znacznie skomercjalizowała swoje brzmienie.

%%REKLAMA%%

Więcej o tych płytach, a także o całej dyskografii Metalliki znajdziesz w specjalnym magazynie „Metallica – Wydanie Specjalne”, który cały czas dostępny jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także