Kirk Hammett (Metallica) porównuje „S&M” i „S&M2”

/ 22 października, 2020


Kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał album „S&M2”, czyli drugie podejście Metalliki do nagrań z orkiestrą symfoniczną. O wydawnictwie mówił ostatnio Kirk Hammett.


„S&M2”, które ukazało się stosunkowo niedawno, jest drugim wydawnictwem Metalliki nagranym z udziałem orkiestry symfonicznej. Naturalnym jest zatem, że albumy są ze sobą porównywane. Również o takie zestawienie „S&M” i „S&M2” poproszony został Kirk Hammett, który był uczestnikiem wywiadu z cyklu „So What”. Jak wygląda to z perspektywy jednego z twórców? Oto jego odpowiedź:

Mam wielki szacunek do koncertów, które zagraliśmy 21 lat temu. Zawsze uważałem, że wyszły świetnie. Dały nam wiele radości i przyniosły naprawdę dobry album z orkiestrą. Kiedy więc pojawiła się możliwość powtórzenia tego, byłem zachwycony i powtarzałem sobie: „Będzie o wiele lepiej, ponieważ ustanowiliśmy precedens”. Nie działaliśmy już po omacku.

Mieliśmy doświadczenie, na którym mogliśmy bazować, wszystko było nam znane. Osobiście nie mogłem się doczekać, wiesz? Nie odczuwałem stresu. Przygotowywałem się do tych koncertów w taki sam sposób, jak przygotowuję się do innych występów. Nie było w tym nic wyjątkowego.

Wydawnictwo „S&M2” ukazało się pod koniec sierpnia 2020 roku, a nagrane zostało podczas dwóch wrześniowych koncertów, które odbyły się w ubiegłym roku. Album cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów i zbiera pozytywne recenzje.

Nasz wywiad z Kirkiem Hammettem przeczytacie w październikowym „Teraz Rocku”, który wciąż dostępny jest w sprzedaży – znajdziecie go w kioskach i naszym e-sklepie.

PAŹDZIERNIKOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także