Kirk Hammett (Metallica) przed publikacją solowej płyty: Jestem niepewny i zdenerwowany

/ 20 kwietnia, 2022

Już za kilka dni światło dzienne ujrzy epka Kirka Hammetta zatytułowana „Portals”. Artysta zdradził, co obecnie czuje.


„Portals” – debiutanckie solowe dzieło Kirka Hammetta z Metalliki – ukaże się 23 kwietnia na CD, winylu oraz na platformach streamingowych.

Gitarzysta, choć posiadający już ogromne doświadczenie, przyznał, iż jest podenerwowany faktem, że już niedługo światło dzienne ujrzy jego solowy album:

Zazwyczaj, gdy wydawany jest album, jest nas czterech [w Metallice]. Wspieramy się nawzajem, ponieważ jest to dość emocjonalnie i oddziałujące na psychikę wydarzenie. Zazwyczaj w tym czasie mamy sobie nawzajem i możemy powiedzieć o wszelkich niepewnościach czy innych sprawach. Ale teraz, gdy wydaję solowy album, to ja jestem facetem, na którym spoczywa cały ciężar tego wszystkiego.

Powiedziałem Jamesowi [Hetfieldowi]: „To jest dziwne. Wydaję album i zazwyczaj mam przy tym trzech innych gości. A tu jestem tylko ja i czuję się przez to niepewnie i nerwowo”. A James miał tylko jedną odpowiedź: „To jest dla ciebie doświadczenie, dzięki któremu się rozwiniesz i czegoś nauczysz”. A ja na to: „Dziękuję, że to mówisz, bo nie patrzyłem na to w ten sposób”.

Płytę Hammetta zapowiada opublikowany niedawno utwór „High Plains Drifter”:

METALLICA „WYDANIE SPECJALNE” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także