Kirk Hammett (Metallica) skomponował utwór klasyczny

/ 26 lipca, 2019

Kirk Hammett skomponował wraz ze swoją żoną Lani Hammett klasyczną kompozycję przy okazji wystawy pamiątek z horrorów i science-fiction będących w posiadaniu gitarzysty Metalliki. Wystawa „It's Alive! Classic Horror and Sci-Fi Art From The Kirk Hammett Collection” została otwarta 24 lipca w Toronto, a kompozycja zatytułowana jest „The Jinn”.

Metallica udostępnia swoje koncerty w jakości HD

Tak o nowej kompozycji Kirk Hammett opowiada w wywiadzie dla „The Pulse of Radio”:

Zostanie włączona do muzeum trochę później. Tytuł „The Jinn” sporo zdradza na temat tej kompozycji, bo opowiada ona historię dżina. Coraz bardziej interesuję się muzyką klasyczną, klasycznymi kompozytorami, a wielu klasycznych kompozycji pasuje do horrorów. Chcę zacząć aranżować muzykę na orkiestrę i opowiadać historie za pomocą muzyki, jak wielu klasycznych kompozytorów XIX i XX wieku.

Nie jest to pierwsza kompozycja klasyczna Hammetta. Gitarzysta Metalliki zadebiutował jako kompozytor klasyczny utworem „Maiden & The Monster” w 2017 roku.

%%REKLAMA%%

Kirk Hammett w składzie Metalliki niebawem ponownie będzie miał okazję zagrać z orkiestrą symfoniczną. Na początek września planowane są dwa koncerty pod tytułem „S&M2” w 20. rocznicę słynnych występów z orkiestrą, które trafiły na wydany w 1999 roku album Metalliki S&M”.

rf | fot. Gage Skidmore

KOMENTARZE

Przeczytaj także