Kirk Hammett zdradza, którą solówkę Metalliki inspirował Robert Johnson

/ 18 października, 2020


Gitarzysta Metalliki inspirował się bluesem, czemu dał wyraz w jednej z solówek zespołu.


Kirk Hammett w wywiadzie dla fanzinu „So What” opowiadał o swoich muzycznych inspiracjach. Gitarzysta Metalliki jest wielkim miłośnikiem bluesa, czemu dawał wielokrotnie wyraz. Wyjawił, że jedna z jego solówek została zainspirowana zagrywkami słynnego Roberta Johnsona.

Kirk powiedział:

Kiedy zacząłem grać na gitarze, słuchałem Jimiego Hendrixa, Jeffa Becka, Erica Claptona, Jimmy’ego Page’a, Joe Perry’ego, Brada Whitforda, Ritchiego Blackmore’a, miałem więc świadomość bluesa. A że miałem świadomość bluesa, zainteresowałem się B.B. Kingiem, Buddym Guyem, Albertem Kingiem, Freddiem Kingiem i przez pierwsze 2-3 lata grania na gitarze inspirował mnie brytyjski hard rock oparty na bluesie. Nauczyłem się grać bluesa, blues zawsze stanowił część mojej techniki. Grałem zagrywki bluesowe i utwory heavymetalowe. Solówka gitarowa w „Hardwired” jest kulminacją zagrywek Roberta Johnsona zagranych szybko i z przesterem.

Poniżej przypominamy utwór „Hardwired” z ostatniej płyty Metalliki.

Kirk Hammett wyjawił niedawno także, że wraz z Edwinem Outwaterem pracował nad dwiema instrumentalnymi kompozycjami. Towarzyszyła im orkiestra kameralna.

KUP PAKIET METALLICA

KOMENTARZE

Przeczytaj także