Kiss. Instrumenty muzyków trafią na aukcję charytatywną

/ 21 lutego, 2018

Choć do ataku terrorystycznego po koncercie Ariany Grande w Manchesterze doszło kilka miesięcy temu, 22 maja 2017 roku, wydarzenie to wciąż rzuca się cieniem nie tylko na całe brytyjskie miasto, ale również na wszystkie organizowane później imprezy masowe. Ponieważ rana jest wciąż świeża, zespół Kiss postanowił wesprzeć aukcję charytatywną, z której dochód przekazany zostanie w całości Szpitalowi Dziecięcemu w Manchesterze.

Stone Temple Pilots udostępniają nowy utwór

Zespół miał wystąpić w miejscowej Arenie niedługo po tragicznych wydarzeniach, ale z powodu obawy o bezpieczeństwo swoje i fanów zespół Kiss odwołał ten koncert. Jednak o ofiarach i rannych muzycy nie zapomnieli i teraz postanowili wystawić na licytację kilka wyjątkowych przedmiotów – trzy gitary wraz z autografami, werbel oraz pałeczki perkusyjne, a także kilka vipowskich wejściówek na tegoroczny „Kiss Kruise”. Dochód zostanie przekazany pediatrycznemu oddziałowi intensywnej terapii Szpitala Dziecięcego.

O tym, dlaczego Kiss postanowił wesprzeć właśnie Szpital Dziecięcy, powiedział Paul Stanley:

Zostaliśmy zdruzgotani haniebnym atakiem w Manchester Arenie i musieliśmy zrobić coś, żeby wesprzeć miasto. Szpital Dziecięcy w Manchesterze wykonuje wspaniałą pracę, która była szczególnie widoczna zaraz po tym strasznym wydarzeniu. Z pokorą przekazujemy coś, co pozwoli wesprzeć ich nieustające wysiłki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na respiratory podtrzymujące życie, my nadal będziemy się natomiast modlić i wspierać nie tylko osoby bezpośrednio dotknięte atakiem, ale również wszystkich pozostałych.

Przedmioty zostaną zlicytowane podczas 10. Balu Charytatywnego organizowanego przez Szpital Dziecięcy w Manchesterze. Odbędzie się on 17 marca w hotelu Lowry. 


Zamach w Manchesterze miał miejsce 22 maja 2017 roku na terenie Manchester Areny. Wybuch, który nastąpił przed obiektem po koncercie Ariany Grande o godzinie 22:33 czasu lokalnego, spowodował śmierć 23 osób (w tym sprawcy), rannych zostało natomiast 119 osób.

Amerykańska strona CBS News zidentyfikowała sprawcę, 23-letniego Salmana Abediego, urodzonego w Manchesterze w rodzinie imigrantów z Libii. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także