Kiss odwołał koncert w Manchester Arena

/ 27 maja, 2017

Po ostatnim szokującym wydarzeniu wielu muzyków zaczęło obawiać się ryzyka występowania na żywo, szczególnie w okolicach Manchesteru.

Brian May (Queen) o ataku terrorystycznym w Manchesterze

22 maja podczas koncertu Ariany Grande doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w wyniku, którego zmarły 22 osoby, a 66 osób odniosło poważne obrażenia. W niewielkiej odległości od areny w Manchesterze doszło do wybuchu bomby, która okazała się samobójczą bronią młodego mężczyzny, Salmana Abedi.

Gene Simmons przekazał swoim fanom zainteresowanym uczestnictwem w koncercie mającym się odbyć na tej samej arenie:

W świetle ostatnich wydarzeń odwołanie rockowego koncertu wydaje się posiadać znacznie mniejsze konsekwencje.

Członkowie zespołu – Paul Stanley, Gene Simmons, Eric Singer i Tommy Thayer – opublikowali wspólnie oświadczenie odnośnie anulowania swojego koncertu.

Mamy złamane serca z powodu okrucieństwa jakie zostało popełnione przeciwko niewinnym ofiarom wydarzeń w Manchesterze. Ze smutkiem stwierdzamy, że nie będziemy w stanie zagrać w Manchester Arena 30 maja. Nasze myśli i modlitwy są z tymi wszystkimi rodzinami i przyjaciółmi, którzy zostali dotknięci tą tragedią i wszystkimi ludźmi w Manchesterze w tym trudnym dla nich okresie. Jesteśmy z wami, a wy jesteście w naszych modlitwach.

Po poniedziałkowych wydarzeniach w miejscach koncertów oraz festiwali w Wielkiej Brytanii zostały podwyższone wymogi bezpieczeństwa. Kraj, który uchodzi za Festiwalową Republikę i organizuje imprezy takie jak Reading and Leeds oraz Latitude, gdzie zawsze starano się pilnować wszystkich procedur związanych z bezpieczeństwem, w tym momencie zachęca uczestników imprez masowych, aby zachowali wzmożoną czujność i szczególną ostrożność.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także