K.K. Downing (ex-Judas Priest) wyda autobiografię

/ 30 stycznia, 2018

18 września 2018 roku ukaże się autobiografia byłego gitarzysty Judas Priest, K.K. Downinga, zatytułowana „Heavy Duty: Days And Nights In Judas Priest”. Gitarzysta napisał ją przy pomocy Marka Eglintona, znanego ze współpracy przy biografii Rexa Browna z Pantery: „Official Truth, 101 Proof”.

Gitarzysta Stone Sour trafił do szpitala

W książce „Heavy Duty” poznamy losy zespołu Judas Priest, który wywodzi się ze środowiska robotniczego w Birmingham, a K.K. Downing przedstawi zawiłe relacje personalne, wyjawi nieudane biznesowe przedsięwzięcia, opisze stosunki z innymi zespołami tej sceny, jak i odsłoni kulisy burzy, jaka wyrosła wokół zespołów metalowych – a Judas Priest w szczególności – w połowie lat 80., gdy grupa znalazła się na celowniku obrońców moralności. Gitarzysta opowie też o powodach swojego odejścia z Judas Priest w 2011 roku. Jeszcze nie wiadomo, czy autobiografia ukaże się w polskiej wersji językowej.

Nowa płyta Judas Priest i koncert w Polsce

9 marca ukaże się nowy album studyjny Judas Priest, zatytułowany „Firepower”. Na płycie znajdzie się 14 premierowych kompozycji, oto tracklista:

 1. Firepower
 2. Lightning Strike
 3. Evil Never Dies
 4. Never the Heroes
 5. Necromancer
 6. Children of the Sun
 7. Guardians
 8. Rising from Ruins
 9. Flame Thrower
 10. Spectre
 11. Traitors Gate
 12. No Surrender
 13. Lone Wolf
 14. Sea of Red

W styczniowym numerze „Teraz Rocka” możecie przeczytać przeprowadzony przez Pawła Brzykcego wywiad z basistą zespołu, Ianem Hillem, który uchyla rąbka tajemnicy na temat nowej płyty:

Jest bardzo zróżnicowana. Pokazuje naszą wszechstronność – ciężkie fragmenty są chyba najcięższymi, jakie kiedykolwiek nagraliśmy, a równoważy je wiele lżejszych. Są numery szybkie i wolne – w tym ballada, która jest w stanie stopić serce. A może nawet… przestraszyć (śmiech). Jesteśmy bardzo zadowoleni z produkcji. Połączenie sił Andy’ego Sneapa i Toma Alloma, z którym nie pracowaliśmy od wieków dało niesamowity efekt. Wiem, że muzycy zawsze tak mówią o swoich nowych płytach, ale wierz mi – to naprawdę wspaniałe zespołowe dzieło.

Judas Priest, wraz z formacją Megadeth, wystąpi 13 czerwca 2018 roku w katowickim Spodku. Bilety są cały czas w sprzedaży i dostępne są następujących cenach (druga wartość to cena w dniu koncertu):

 • Czerwone i niebieskie sek. do X rz. – 230/250 zł
 • Niebieskie sek. od XI rz. – 190/210 zł
 • Płyta stojąca – 220/240 zł

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także