KK’s Priest brzmi jak Judas Priest? Tim „Ripper” Owens odpowiada

/ 10 czerwca, 2021

Nie wszystkim fanom podoba się, że zespół K.K. Downinga jest aż tak podobny do Judas Priest. W tej sprawie wypowiedział się wokalista KK’s Priest.


Nie tylko nazwa, ale również brzmienie KK’s Priest może przypominać to znane z Judas Priest. Jednym to w ogóle nie przeszkadza, inni natomiast są zawiedzeni takim podejściem K.K. Downinga.

Po tym, jak grupa KK’s Priest opublikowała niedawno pierwszy premierowy materiał, spadła na nią fala krytyki. Postanowił odpowiedzieć na nią wokalista zespołu, Tim „Ripper” Owens:

To zabawne, ponieważ ludzie narzekają na wszystko, ale tak już chyba jest w obecnych czasach. Kiedy jednak ktoś twierdzi, że brzmimy jak Judas…, to chyba jedna z najgłupszych rzeczy, jakie można powiedzieć. K.K. Downing pisał utwory Judas Priest od lat 70. aż do odejścia, więc jedyne co można powiedzieć, to to, że brzmimy jak K.K. Downing, bo on pisał nasze utwory. Moim zdaniem to świetnie, że nie próbował wymyślić koła na nowo. Tak brzmi K.K.; on pisał utwory Judas Priest. To coś fantastycznego, że trzyma się tego klasycznego brzmienia.

Płyta KK’s Priest zatytułowana „Sermons of the Sinner” ma mieć swoją premierę 20 sierpnia tego roku. Na wydawnictwo złoży się w sumie dziesięć utworów:

  1. Incarnation
  2. Hellfire Thunderbolt
  3. Sermons Of The Sinner
  4. Sacerdote Y Diablo
  5. Raise Your Fists
  6. Brothers Of The Road
  7. Metal Through And Through
  8. Wild And Free
  9. Hail For The Priest
  10. Return Of The Sentinel
KOMENTARZE

Przeczytaj także