Klangor zaprezentował klip zapowiadający nowy album [WIDEO]

/ 27 października, 2021


Zespół Klangor zaprezentował teledysk do utworu „Podzieleni” zapowiadający nowy album.


Warszawski zespół Klangor kończy prace nad debiutanckim albumem, a jego przedsmakiem jest klip do utworu „Podzieleni”, który trafił do sieci.

Tak zespół opowiada o przesłaniu tego utworu:

Obecne czasy, chyba nigdy jak dawniej, ukazują jakie głębokie podziały drzemią w naszym społeczeństwie. Jak bardzo polityczne wojny „na górze” rozdzieliły rodziny siedzące przy wspólnym stole. Jesteśmy plemionami, które nie tyle różnią się w poglądach co nienawidzą się i jeden drugiemu życzy jak najgorzej. „Podzieleni” traktują o tym jak głębokie rowy wykopane są między plemionami i jak bardzo władzy jest to na rękę. Przemoc, pokazywanie siły, propaganda i szczucie nienawiścią to najgorsze oręża władzy, dla której główna maksymą jest „dziel i rządź”. Ważne dla nas jest to, aby klipy były ciekawe, miały element artystyczny, który przykuwa uwagę, sprawia, że utwór wraz z obrazkiem tworzą spójny przekaz. Rysowany klip jest jednym z tych pomysłów, który swoją artystyczna formą przykuwa uwagę oraz idealnie, nomen omen, „odrysowuje” rzeczywistość opisaną w numerze. Ciekawa i dynamiczna formuła na wysokim poziomie została stworzona przez aktywnego malarza rysownika Tymona Wodnickiego.

Teledysk do „Podzielonych” możesz obejrzeć poniżej.

Klangor powstał w 2019 roku. Na swoim koncie ma m. in. I miejsce Cieszfanów festiwal 2021 oraz I miejsce X edycji Festiwalu Rockowe Error 2020.

fot. Przemek Kubajewski

KOMENTARZE

Przeczytaj także