Klaus Schulze, ikona rocka elektronicznego, nie żyje. Miał 74 lata

/ 27 kwietnia, 2022

Po ciężkiej chorobie zmarł Klaus Schulze, jeden z prekursorów rocka elektronicznego.


Legenda muzyki elektronicznej – Klaus Schulze – zmarł w wieku 74 lat. Był znany na całym świecie jako prekursor muzyki elektronicznej i wybitny przedstawiciel sceny Krautrock. Ukształtował „szkołę berlińską” i miał największy wpływ na różne style muzyczne wywodzące się z muzyki elektronicznej – od Ambientu po Techno. Schulze przez jakiś czas grał w formacjach Tangerine Dream, Ash Ra Tempel i The Cosmic Jokers, a następnie rozpoczął pełną sukcesów karierę solową.

Informację o śmierci muzyka przekazała jego rodzina. W krótkim oświadczeniu napisano, że od lat zmagał się z ciężką chorobą, ale jego odejście mimo wszystko było nagłe i niespodziewane.

Dyrektor zarządzający SPV, Frank Uhle, o śmierci Klausa Schulze:

Byliśmy zszokowani i zasmuceni wiadomością o nagłej śmierci Klausa Schulze. Będziemy tęsknić za naszym bliskim przyjacielem – jednym z najbardziej wpływowych i najważniejszych kompozytorów muzyki elektronicznej, człowiekiem pełnym wiary i wyjątkowym artystą. W tej chwili jesteśmy myślami z jego żoną, synami i rodziną. Jego zawsze radosna natura, innowacyjny duch i imponujący dorobek pozostają niezatarte w naszej pamięci.

Klaus Schulze zawsze pozostawał wierny swojemu niepowtarzalnemu stylowi tworzenia muzyki, zachowując jednocześnie otwarty umysł na innowacje i eksperymenty. Artysta pozostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną.

KOMENTARZE

Przeczytaj także