Kobieta z okładki debiutu Black Sabbath też tworzy muzykę

/ 15 lutego, 2020

50 lat temu ukazał się debiutancki album Black Sabbath. Płyta okazała się przełomowa dla nurtu metalowego, ale uwagę zwracała też ponurą okładką z tajemniczą niewiastą. W rzeczywistości nazywa się ona Louisa Livingstone, miała wówczas osiemnaście lat i znalazł ją fotograf Keith Macmillan, który jest autorem zdjęcia.

50 lat temu narodził się metal. Black Sabbath wydał debiutancki album

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Keith wspomina:

Była fantastyczną modelką. Była bardzo drobna, a chciałem kogoś drobnego, żeby wszystko inne sprawiało wrażenie większego.

Louisa dziś wspomina:

Musiałam wstać o czwartej nad ranem. Było przeraźliwie zimno. Keith wrzucał suchy lód do pobliskiego stawu, ale nie dawało to dobrych efektów. Użył więc maszyny do robienia dymu. Był to jeden z tych zimnych, angielskich poranków.

Keith twierdzi, że modelka nie miała pod płaszczem ubrań, gdyż rozważali też bardziej odważną wersję tej sesji, ale w końcu z jej zrezygnowano, bo wszelki erotyzm psuł ponurą atmosferę zdjęcia.

Louisa Livingstone sama jest artystką i jako Indreba publikuje własną muzykę, której możecie posłuchać tutaj. A co myśli o Black Sabbath?

Black Sabbath to nie moja muzyka. Ciężko mi to przyznać, bo pewnie ludzie nie tego oczekują, ale kiedy dostałam płytę, posłuchałam jej raz i zapomniałam o niej.

%%REKLAMA%%

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o legendarnym Black Sabbath i solowych dokonaniach Ozzy'ego Osbourne'a w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, trzecie już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów świata – legendarnemu Black Sabbath, a także jego wokaliście – Ozzy'emu Osbourne'owi.

ZAMÓW TERAZ!

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów Black Sabbath i Ozzy'ego (wraz z najnowszym!)
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż 13 szczerych wywiadów
  • Relacje z polskich koncertów
  • I wiele, wiele więcej!

„Black Sabbath + Ozzy Osbourne – Wydanie Specjalne” trafi do regularnej sprzedaży 21 lutego i będzie do kupienia w Empikach i salonikach prasowych w całej Polsce za 19,99 zł. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ją w przedsprzedaży w promocyjnej cenie – za jedyne 17,99 zł!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także