Kogo Ritchie Blackmore uważał za najlepszego gitarzystę? Zdradza Ian Paice z Deep Purple

/ 26 stycznia, 2021

Choć sam Blackmore to gitarzysta niezwykle utalentowany, miał on swojego idola, który był dla niego wzorem do naśladowania.


Przy okazji swojej wypowiedzi na temat „rockowego boga”, Ian Paice z Deep Purple zdradził, kogo za takiego uważał Ritchie Blackmore.

Wypowiedź perkusisty pochodzi z wywiadu, którego udzielił BBC Radio. Wskazał on swojego muzycznego idola:

Moim rockowym bogiem jest wspaniały Jeff Beck. Gdy zaczynałem przygodę z perkusją, jak miałem jakieś 15 lat, moim ulubionym zespołem było The Yardbirds (…) Pamiętam, że gdy byłem w Deep Purple na samym początku mojej przygody, Ritchie Blackmore powiedział: „Jeff jest najlepszy. Nawet jak weźmiesz wszystkich do kupy, Jeff nadal będzie najlepszy”. Tak powiedział wtedy, ale z tego co wiem, do tej pory nie zmienił w tej sprawie zdania. Podobnie jak ja. Jeff to żywioł!

Jeff Beck, brytyjski wirtuoz gitary, uważany jest za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 1964 roku, a w swojej karierze występował w takich zespołach jak The Yardbirds, The Jeff Beck Group czy Beck, Bogert & Appice. Wciąż jest aktywnym muzykiem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także