Kolejny polski muzyk startuje w wyborach

/ 31 sierpnia, 2018

Maciej Gnatowski, polski raper znany jako Wujek Samo Zło, postanowił startować w najbliższych wyborach samorządowych z listy Wygra Warszawa. To kolejny polski muzyk i artysta sceniczny, który postanowił spróbować swoich sił w polityce.

O starcie Macieja Gnatowskiego w wyborach poinformował na swoim Twitterze Jan Śpiewak. W wiadomości napisał:

Tego się nie spodziewaliście! Z list @WygraW wystartuje Wujek Samo Zło, czyli Maciej Gnatowski. Znacie go z jego muzycznej kariery, ale WSZ od dawna działa na rzecz młodzieży, naszego miasta i walczy z dopalaczami. Hip-hop łączy, a nie dzieli. Chcemy, żeby Warszawa też taka była!

Wujek Samo Zło już przedstawił swój program. Zapewnił, że jako radny będzie starał się skupić na problemach i przyszłości warszawskiej młodzieży. Na koniec swojego wystąpienia zarapował:

Dziennikarze nie powinni być wstydliwi,

Mieszkańcy Woli są trochę nieszczęśliwi,

Wiesz o co chodzi – zanieczyszczenia,

Posłuchaj Wujka Samo Zło albo Wienia,

Posłuchaj tego głosu młodzieży,

Podobno jakaś boruta się szerzy,

Wyczyszczone kamienice z lokatorów,

To jest dobra teraz scenografia do horrorów,

My tu musimy zrobić coś dla młodych,

Bo trzeba zrobić trochę tutaj trzody,

Trochę przewietrzyć trzeba w tym urzędzie,

Co to będzie, co to będzie.

Wujek Samo Zło zaistniał na polskiej scenie rapowej w latach 90. Na koncie ma takie albumy jak „Te-Rap-Ja” i „Jeszcze raz” (nagrane z CNE), występował gościnnie także w nagraniach wielu innych wykonawców, w tym DJ 600V, Kaliber 44, Slums Attack, Tede, Sistars i DJ Decks. Ma też dorobek jako aktor w polskich filmach i serialach.

Aktualnie w polskim sejmie zasiada dwóch muzyków – Paweł Kukiz i Piotr Liroy Marzec. Krzysztof Cugowski był senatorem VI kadencji. Startował ponownie w wyborach w 2015 roku, ale nie dostał się do senatu. W latach 1998-2000 radną dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawa była Anja Orthodox z Closterkeller.

rf | fot. Natalia Kiszczak PhotoVision

KOMENTARZE

Przeczytaj także