Konkurs The Dead Weather

/ 7 lipca, 2010

KONKURS!!! Mamy do rozdania 3 winyle The Dead Weather „Sea Of Cowards”!!!
Jeśli byliście na Open’erze i robiliście zdjęcia podczas koncertu supergrupy Jacka White’a, to macie szanse na zdobycie jednej z płyt. Przysyłajcie koncertowe foty na adres konkurs@terazrock.pl
Najlepsze foty nagrodzimy płytami, a najlepszą z najlepszych zamieścimy w sierpniowym wydaniu Teraz Rocka obok relacji z Open’era!

Alternatywna supergrupa Dead Weather pojawiła się na muzycznej scenie już w zeszłym roku wydając doskonały debiutancki album, na którym połączyły się nieprzeciętne talenty członków – Alison Mosshart (v, g), Jack White (voc, dr), Jack Lawrence (b, dr) i Dean Fertita (g, kb). „Horehound” był ekscytującym i elektryzującym dziełem opartym na surowych blues rockowych riffach, który dotarł do szóstego miejsca na liście Billboardu. Grupa po raz pierwszy pokazała się publicznie w marcu 2009 roku  na otwarciu nowej siedziby Third Man Records w centrum Nashville. W ciągu następnych tygodni sprzedano wszystkie koncerty w Stanach Zjednoczonych a debiutancki singiel zdobywał listy przebojów nowych stacji radiowych. Kolejne 12 miesięcy to nieustające i zapierające dech w piersiach koncerty, sesje zdjęciowe, wywiady i występy w telewizji. Pomimo bardzo napiętego harmonogramu Jack White – jeden z najbardziej płodnych i utalentowanych muzyków – nie czekał nawet na zakończenie światowej trasy tylko zebrał zespół w Third Man Studios, aby zarejestrować całkiem nowe kompozycje. W efekcie powstał album „Sea Of Cowards”. Podobnie jak w przypadku poprzednika mocna i energiczna płyta wypełniona pierwotną siłą, gruchoczącymi kości rytmami i brudnym, pulsującym miejskim bluesem.

red

KOMENTARZE

Przeczytaj także