Korn intensywnie pracuje nad nowym albumem: Piosenki są niesamowite

/ 28 marca, 2024


Trwają prace nad nowym albumem zespołu Korn. Szczegóły zdradził Brian „Head” Welch.


Od wydania dobrze przyjętego albumu „Requiem” minęły dwa lata i Korn zabrał się za tworzenie nowej płyty. Na jakim etapie są prace?

W wywiadzie dla radia WSOU gitarzysta Brian „Head” Welch powiedział:

Intensywnie pracujemy nad nową muzyką. Mocno zaangażowaliśmy się w brzmienia, dźwięki i techniki omikrofowania, bo podobają mi się nasze płyty z ostatnich 10 lat, ale uważam, że możemy mieć jeszcze lepsze brzmienie. Mam na myśli to, że moglibyśmy mieć vintage’owy Korn z nowoczesnymi akcentami. Praca jest intensywna. Piosenki niesamowite. Jestem bardzo dumny. Pracujemy przez kilka tygodni, a potem nie widzimy Jonathana przez miesiąc lub dwa. Ale teraz nabieramy tempa, bo chcemy wydać nową muzykę. Mamy lekkie zaległości, ale jesteśmy dumni z tego, co robimy. Uważam, że to najlepszy i najcięższy materiał Korna od lat. Będzie surowy i bardziej podstawowy pod względem brzmienia.

Nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy album, ale raczej nieprędko, gdyż Korn na ten rok ma dużo planów koncertowych. Grupa zagra też w Polsce, 30 lipca 2024 roku w katowickim Spodku. Jako gość specjalny zaprezentuje się grupa Spiritbox.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także