Korn pracuje nad nowym studyjnym albumem

/ 26 marca, 2018

Dobra informacja dla wszystkich fanów amerykańskiej formacji. Wokalista Jonathan Davis w jednym z najnowszych wywiadów zdradził, że rozpoczął się etap tworzenia nowych utworów z myślą o kolejnym studyjnym albumie. 

Kwietniowy numer „Teraz Rocka” od środy w kioskach

Lider Korna w rozmowie na antenie australijskiego radia Triple M powiedział:

Jesteśmy właśnie w trakcie pisania. Chłopaki będą tu jutro [wywiad był przeprowadzany kilka dni temu – przyp. szy]. Następnego dnia zaczniemy razem tworzyć w studiu w Bakersfield. 

Dopiero wdrażamy się w całość, więc jeszcze nie wiem co z tego wszystkiego wyjdzie. To tylko część procesu: najpierw piszemy, a później utwory przeistaczają się w coś zupełnie innego. To jest jak narkotyk. Uwielbiam ten stan. Jestem naprawdę podekscytowany.   

We wcześniejszym wywiadzie gitarzysta grupy Brian „Head” Welch stwierdził natomiast:

Rozmawialiśmy już o nowej płycie – wydaje mi się, że to będzie coś w rodzaju połączenia dwóch ostatnich płyt [„The Paradigm Shift” z 2013 oraz „The Serenity of Suffering” z 2016 roku – przyp. szy]. Będziemy oczywiście próbować nowych rzeczy, ale na pewno skupimy się ponownie na gitarach.

Solowy album Davisa

Z kolei już 25 maja na rynku nakładem Sumerian Records ukaże się solowy album wokalisty zatytułowany „Black Labirynth”. Prace nad płytą wystartowały w 2008 roku, a więc rok po wydaniu pierwszej solowej płyty Davisa, „Alone I Play”.

Davis wyruszy w trasę promującą album 6 kwietnia, do połowy maja będzie koncertował w Stanach Zjednoczonych, z kolei na początku czerwca zawita do Europy, zagra m.in. w Niemczech, Czechach czy Belgii. Niestety, na rozpisce nie ma naszego kraju. 

Wokalista udostępnił w sieci fragmenty wszystkich utworów, które znajdą się na „Black Labirynth”, możecie się z nimi zapoznać poniżej:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także