Kreator rozstał się z muzykiem po 25-latach. Ogłoszono zastępcę!

/ 16 września, 2019

Właśnie ogłoszono, że występujący przez 25 lat w zespole Kreator basista Christian „Speesy” Giesler nie jest już członkiem niemieckiej grupy. Natychmiast ogłoszono nazwisko jego następcy, który został znany między innymi z DragonForce Frédéric Leclercq.

Tak o tych zmianach wypowiedział się lider Kreatora, Mille Petrozza:

Po pierwsze chcielibyśmy podziękować Speesy’emu za 25 lat, które poświęcił dla Kreatora – osiągnęliśmy w tym czasie bardzo wiele i szczerze życzę mu szczęścia w przyszłości! Otwiera się nowy rozdział w historii Kreatora. Powitajmy Frédérica Leclercqa! Fred ma wnieść do Kreatora nowe spojrzenie i głód, dlatego jesteśmy niezwykle podekscytowani, że stał się częścią naszej rodziny. Jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale również wspaniałym człowiekiem, dlatego decyzja o jego dołączeniu przyszła nam niezwykle łatwo!

Frédéric Leclercq to urodzony w 1978 roku basista, który największą część swojej kariery spędził w zespole DragonForce – był nieprzerwanie jego członkiem od 2006 roku. Wcześniej występował między innymi w Hors Normes czy Egoine.

49-letni Christian „Speesy” Giesler współtworzył niemieckiego Kreatora od 1994 roku. Zastąpił na tym stanowisku Andreasa Herza. Brał czy udział przy nagraniach ośmiu ostatnich płyt zespołu.

%%REKLAMA%%

Kreator i Lamb Of God zagrają w Polsce

Zespoły Kreator, Lamb Of God i Power Trip ogłosiły wspólną europejską trasę koncertową pod hasłem State Of Unrest. Trasa rozpocznie się 27 marca w Sztokholmie, a zakończy 19 kwietnia w Brukseli. 2 kwietnia 2020 roku zespoły te zagrają w Tauron Arenie w Krakowie

Bilety na koncert trafiły już do sprzedaży. Wejściówki obejmujące miejsca stojące dostępne są za 159 zł, natomiast miejsca siedzące za 169 zł. Jedne i drugie znaleźć można między innymi na eventim.pl. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także