Krist Novoselic (Nirvana) mówi, dlaczego bał się zagrać z Paulem McCartneyem

/ 4 kwietnia, 2023


W 2012 roku członkowie Nirvany nagrali utwór i wystąpili z Paulem McCartneyem. Dla Krista Novoselica było to stresujące przeżycie.


12 grudnia 2012 roku Pat Smear, Dave Grohl i Krist Novoselic wystąpili na scenie razem z Paulem McCartneyem w ramach koncertu charytatywnego. Byli członkowie Nirvany i były Beatles wykonali napisany wcześniej przez nich utwór „Cut Me Some Slack”.

W wywiadzie dla „Bass Player” Novoselic przyznał, że choć był podekscytowany występem, czuł też tremę:

Gdy Dave zapytał mnie, czy chcę nagrywać z Paulem McCartneyem w LA odparłem: „Stary, pójdę tam na piechotę, jeśli będzie trzeba”. Gdy się tam zjawiłem myślałem tylko, żeby nie kazali mi grać na basie. To tak, jak miałbyś uprawiać karate z Bruce’em Lee. Wiesz, że skopie ci dupę. Albo gdybyś uprawiał boks, a twoim sparringowym partnerem byłby Muhammad Ali. Powodzenia! Oczywiście, kazali mi zagrać na basie. Paul grał na gitarze slide, a Dave na perkusji.

Ostatecznie sam utwór jak i występ się udał, za piosenkę „Cut Me Some Slack” dostali nagrodę Grammy. Novoselic mówi:

Były spekulacje, że Nirvana powróci z Paulem zamiast Kurta, ale to była tylko zabawa. Powiedział, że podobały mu się moje partie basu. Paul McCartney tak powiedział! Możesz to zacytować.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Nirvanie i Foo Fighters – w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, jedenaste „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych grunge’owych (jeśli nie najważniejszego!) zespołów w historii – grupie Nirvana. Na dokładkę w piśmie prześledziliśmy poczynania następnego zespołu Dave’a Grohla, czyli oczywiście Foo Fighters!

„Nirvana – Wydanie Specjalne” od 3 kwietnia dostępne jest WYŁĄCZNIE w naszym e-sklepie. Od 6 kwietnia natomiast w kioskach oraz salonach prasowych w całej Polsce (również w sieci Empik).

NIRVANA + FOO FIGHTERS WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także