Krist Novoselić zażartował z fanów Nirvany: Próbowaliśmy skontaktować się z Kurtem

/ 5 września, 2018

Kilka dni temu Krist Novoselic dołączył do Foo Fighters, aby wykonać utwór „Molly’s Lips” The Valelines, który to swego czasu wykonywała Nirvana. W mediach ta sceniczna współpraca była określana jako „powrót żyjących muzyków Nirvany” – szczególnie, że na scenie pojawił się również Pat Smear, który koncertował z zespołem podczas jej ostatniej trasy.

Roger Taylor zagrał z Foo Fighters przebój Queen

Ta muzyczna ciekawostka pewnie nie nabrałaby takiego rozgłosu, gdyby nie artykuł opublikowany przez serwis alternativenation.net, zatytułowany „Fani Nirvany skrytykowali reaktywację bez Kurta Cobaina”. W żartobliwy sposób postanowił skomentować to Krist Novoselic:

Próbowaliśmy umówić się z nim na ten koncert – cały czas chcieliśmy skontaktować się z Kurtem, ale nie mogliśmy się dodzwonić. Telefon wciąż dzwonił i dzwonił. Kurt nie ma konta e-mail. Szczerze mówiąc to nigdy w życiu nie pisałem do niego e-maila, a jestem w sieci od 1993 roku.

– obrócił całą sytuację w żart muzyk.

 

Foo Fighters odbywają trasę koncertową, promując wydany w zeszłym roku album „Concrete And Gold”, tymczasem Dave Grohl nie marnuje czasu. W sierpniu opublikował półgodzinny film towarzyszący nagranej przez niego kompozycji „Play”.

Dave Grohl powiedział, co zainspirowało go do stworzenia „Play”:

Gdy patrzyłem, jak moje dzieci uczą się grać i śpiewać, przypomniałem sobie czasy, gdy byłem w ich wieku, słuchałem płyt i uczyłem się ze słuchu. W szkole, w której uczą się moje dzieci, widzę tłumy innych dzieci starających się rozpracować utwory. Nawet teraz, gdy mam 49 lat, też próbuję rozpracować utwory. Tego nie da się do końca wyuczyć. Zawsze będą stawały przed tobą nowe wyzwania, będziesz szlifował swoje umiejętności.

W filmie zobaczyliśmy też, jak Dave Grohl komponuje i nagrywa tytułowy utwór bez pomocy żadnych zapisanych pomysłów, bez poprawek, całkowicie spontanicznie.

28 września „Play” ukaże się na płycie winylowej w limitowanym nakładzie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także