„Król lew”: genialne porównanie scen z wersji oryginalnej i nowej [WIDEO]

/ 28 listopada, 2018

Król lew” z 1994 roku to jeden z najpopularniejszych filmów animowanych z wytwórni Disneya. Opowieść o przygodach Simby, syna Mufasy, zarobiła prawie miliard dolarów na całym świecie, stając się drugim najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów (aktualnie spadł na pozycję 39.) oraz najlepiej zarabiającą animacją. Film zdobył też dwa Oscary i Złotego Globa.

Na 2019 rok planowana jest nowa wersja „Króla lwa” z komputerową animacją z udziałem takich gwiazd jak Donald Glover, Seth Rogen i Beyonce Knowles-Carter. Do sieci trafił film porównujący sceny z obu tych wersji. Można go obejrzeć pod tym adresem.

Król lew” trafi do kin 19 lipca 2019 roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jon Favreau, a za muzykę Hans Zimmer. Prace nad filmem ruszyły w 2017 roku. Kilka dni temu opublikowano zwiastun nowej wersji, który został obejrzany ponad 224 miliony razy w ciągu 24 godzin, stając się drugim najchętniej oglądanym trailerem w historii zaraz po „Avengers: Infinity War” z 2017 roku, prześcigając trailery takich filmów jak „To” czy „Thor: Ragnarok”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także