Kruk i Wojtek Cugowski zapowiadają wspólny album

/ 1 lutego, 2021

Zespół Kruk zapowiedział właśnie nowy album, na którym usłyszymy Wojtka Cugowskiego.


14 kwietnia na rynku ukaże się najnowszy studyjny album grupy Kruk. Na płycie zatytułowanej „Be There” znajdzie się osiem kompozycji, a teksty napisał i zaśpiewał Wojtek Cugowski (znany z grupy Bracia). Płyta wydana zostanie pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski.

Tak o współpracy wypowiada się Cugowski:

Znamy się z Piotrkiem Brzychcym od kilkunastu lat, mamy wiele podobnych muzycznych zainteresowań, jesteśmy absolutnymi fanatykami zespołu Deep Purple oraz całej „purpurowej familii” z Rainbow, Whitesnake, Ianem Gillanem i Glennem Hughesem na czele. Muzyka hardrockowa to coś, co najbardziej gra mi w muzycznej duszy. Jestem do dziś fanem tego stylu, wychowałem się na takich dźwiękach i taka muzyka przemawia do mnie najbardziej. Mamy 2021 rok, mieszkamy i gramy w Polsce, a nagraliśmy hardrockową płytę po angielsku, z długimi rozbudowanymi kompozycjami i solówkami… ktoś mógłby powiedzieć, że chyba zwariowaliśmy. Ja jednak wierzę, że muzyka z tej płyty się obroni. Tworzenie jej zabrało nam sporo czasu, ale dostarczyło także sporo pozytywnej energii, pracowaliśmy w niezmiernie miłej atmosferze.

Płyta nagrana została w MaQ Records pod czujnym okiem Michała Kuczery. Sam tytuł krążka „Be There” nawiązuje do poprzednich albumów Kruka („Be 3″, „Be4ore”, „Beyond”), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie „Be4ore”.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nie interesują nas listy przebojów, że idziemy trochę pod prąd, nasze utwory muszą wybrzmiewać do końca, nie ma mowy o jakimś sztucznym przycinaniu dźwięków. Podobnie okładka, może trochę archaiczna – kto bowiem dziś maluje obraz specjalnie po to by trafił na okładkę płyty? My to robimy jeśli czujemy, że ma to jakiś sens, że niesie ze sobą przekaz…”

– mówi Piotr Brzychcy.

Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki jest Ewa Toczkowska:

KOMENTARZE

Przeczytaj także