Krzysztof Cugowski o powrocie Budki Suflera: Tak nie może być

/ 18 maja, 2019

Przypomnijmy: Romuald Lipko w rozmowie z „Super Expressem” zapowiedział, że Budka Suflera ma zamiar powrócić z nowym wokalistą:

Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: „Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty”. Gra aktualnie z zespołem Mistrzów, co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić co chcemy, bo on robi co chce. A ciekawostką tego co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych.

Miejsce Cugowskiego ma zająć Robert Żarczyński, a także znane z występów w Budce Suflera Izabela Trojanowska i Urszula.

Budka Suflera zapowiedziała powrót na scenę

Na wrzesień i październik zaplanowana jest trasa koncertowa zespołu.

Na te rewelacje zareagował Krzysztof Cugowski. W rozmowie z „Super Expressem” podkreślił, że zespół przestał istnieć ponad cztery lata temu:

Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak, i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być.

Budka Suflera występowała już bez Krzysztofa Cugowskiego w składzie, ze Stanisławem Wenglorzem, Romualdem Czystawem i Felicjanem Andrzejczakiem, z którymi wylansowała takie przeboje jak „Za ostatni grosz”, „Nie wierz nigdy kobiecie” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”.

%%REKLAMA%%

Trasa koncertowa Budki Suflera „Powrót do korzeni”:

  • 29 września 2019 r. – KRAKÓW TAURON ARENA
  • 2 października 2019 r. – WARSZAWA – TORWAR
  • 5 października 2019 r. – POZNAŃ – ARENA POZNAŃ
  • 11 października 2019 r. – GDAŃSK – ERGO ARENA
  • 13 października 2019 r. – WROCŁAW – HALA STULECIA
  • 20 października 2019 r. – SZCZECIN – NETTO ARENA
  • 25 października 2019 r. – KATOWICE – SPODEK

rf | fot. Piotr Bieniecki/fototeo.pl, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także