Krzysztof Skiba o najważniejszej płycie Biga Cyca: Shazza chciała nam wytoczyć proces

/ 27 września, 2021
fot. Jacek Bogdan


Która z płyt Big Cyca okazała się najbardziej przełomową, a przy okazji kontrowersyjną?


We wrześniu 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” świętuje 30. urodziny. Z tej okazji zapytaliśmy różnych artystów o najważniejsze dla nich płyty wydane w latach 1991-2021.

Krzysztof Skiba powiedział:

Skoro pytanie dotyczy płyty, która jest mi najbliższa to musi być jedna z płyt Big Cyca. Trudno wybrać z nich jedną, bo to trochę tak, jakby się człowiek zastanawiał, które własne dziecko bardziej kocha. Stawiam jednak na „Z gitarą wśród zwierząt”wydaną w 1996 roku. To płyta przełomowa z wielu względów. Dzięki hitom, które na niej były, zaczęliśmy wypełniać kilkutysięczne hale koncertowe i dla jednych staliśmy się ważnym zespołem polskiej sceny rockowej, ale byli też tacy, którzy uznali, że obraliśmy bardziej łagodny kurs, który wypisał nas z grona anarchistycznych prowokatorów. Co ciekawe, to właśnie po tej płycie Shazza chciała wytoczyć nam proces, a utwór „Kręcimy pornola”stał się hitem na święta Bożego Narodzenia w Radiu Zet. Dziś to przecież niewyobrażalne. Żeby nie wspomnieć o „Makumbie”, która nawet po dwudziestu pięciu latach powoduje czkawkę u apostołów poprawności politycznej.

Wypowiedzi innych muzyków znajdziesz we wrześniowym „Teraz Rocku”, który jeszcze tylko do wtorku dostępny jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Jacek Bogdan

KOMENTARZE

Przeczytaj także