Krzysztof Skiba ostro o artystach w TVP: Dajecie talent i twarz na podłą służbę Potworowi

/ 16 stycznia, 2023
fot. Jacek Bogdan


Lider Big Cyc umieścił emocjonujący post w czwartą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza.


Cztery lata temu podczas koncertu z okazji finału WOŚP w Gdańsku zamordowany został prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. W czwartą rocznicę śmierci Krzysztof Skiba z Big Cyc opublikował w mediach społecznościowych emocjonalny post.

Skiba zaczął słowami:

To już cztery lata jak zabito Pawła. Mojego szkolnego kumpla, z którym chodziłem w Gdańsku do podstawówki i liceum. Cztery lata, gdy na scenie pojawił się obok Pawła ten przepojony nienawiścią osobnik, zmotywowany do czynu przez rządową propagandę, który radośnie tańcował z nożem po dokonaniu swej mokrej roboty. Gdy zadał ciosy nie uciekał. Jakby wiedział, że NIC mu nie grozi, że za taki czyn w Polsce PiS czeka na niego tylko nagroda.

Następnie napisał o procesach, jakie mu wytoczono po wyrażeniu swojej opinii na temat moralnej odpowiedzialności TVP za to morderstwo. Na koniec zwrócił się do artystów, którzy nadal występują w TVP:

Gdy widzę swoich kolegów artystów, jak śpiewają na imprezach TVP, za te marne przecież wysokie honoraria, tak jakby się nic nie stało, tak jakby wszystko było fajnie i w porządku, to zawsze przypominam sobie wyrok sądu w Gdańsku, który przyznał mi rację, że TVP jest moralnie odpowiedzialna za morderstwo na Adamowiczu.

Dajecie więc Koleżanki i Koledzy swój talent i twarz na podłą służbę Potworowi. No tak, ale rachunki za światło, kokainę i nowe audi trzeba płacić. Ci, co pamiętają, też wam wystawią kiedyś rachunki. Mam taką nadzieję.

Cały wpis Krzysztofa Skiby możecie przeczytać poniżej.

fot. Jacek Bogdan

KOMENTARZE

Przeczytaj także