Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez w supergrupie? „Byłoby ekstra!”

/ 9 lipca, 2018

Męskie Granie rusza już 14 lipca koncertem w poznańskiej Cytadeli. Cykl koncertów potrwa do 25 sierpnia i obejmie jeszcze Katowice, Wrocław, Kraków, Gdynię, Warszawę i Żywiec. W tym roku na czele Orkiestry Męskiego Grania stoją bijący rekordy popularności na polskiej scenie Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez, a tegoroczną edycję imprezy firmuje napisany przez nich utwór „Początek”.

Kulisy teledysku do Męskiego Grania [WIDEO]

W wywiadzie dla „Teraz RockaKrzysztof Zalewski przyznał, że tak dobrze pracowało im się nad utworem, że w ciągu kilku tygodni stworzyli jeszcze kilka innych piosenek. Na pytanie przeprowadzającego wywiad Roberta Filipowskiego, czy nie jest to dobra okazja do założenia supergrupy, Krzysztof Zalewski odparł:

Byłoby ekstra! To były piękne tygodnie. Mówiłem Dawidowi, że powinniśmy założyć zespół i w dwa tygodnie mielibyśmy gotową płytę. Panowała świetna atmosfera. Ale rzeczywistość jest taka, że Dawid przygotowuje nową płytę, zawojował kraj singlem „Małomiasteczkowy”, a na jesieni gra trasę. Kortez ma swoją trasę, a ja na początku jesieni wracam do trasy Niemenowej i gram też moje „Złoto”, a potem zniknę, żeby wrócić z nowym singlem. Każdy ma więc swoje zobowiązania.

Chcielibyście usłyszeć więcej utworów napisanych przez Zalewskiego, Podsiadłę i Korteza? Może jednak uda im się zgrać terminy? Póki co możemy cieszyć się utworem „Początek”.

Cały wywiad z Krzysztofem Zalewskim, w którym opowie nie tylko o Męskim Graniu, ale też o swojej działalności solowej, będziecie mogli przeczytać w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który trafi do sprzedaży 25 lipca.

Harmonogram (i lista wykonawców na konkretne koncerty – scena główna) tegorocznego Męskiego Grania prezentuje się następująco:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela

Kortez, Pogodno, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło, Coma, Zalewski śpiewa Niemena, Męskie Granie Orkiestra

  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury

Lao Che, Kortez, EABS, Fisz Emade Tworzywo, Projekt Tribute to Kazik, Kazik & Kwartet ProForma, Natalia Przybysz, Męskie Granie Orkiestra

  • 28 lipca – Wrocław, Pergola

Lao Che, The Dumplings orkiestra, Dawid Podsiadło, Kult, Natalia Przybysz, L. Stadt, Męskie Granie Orkiestra

  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)

Organek, Kult, The Dumplings orkiestra, L. Stadt, Mela Koteluk, Coma z projektem „Czemu nas tam nie ma”, Męskie Granie Orkiestra

  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki

Ørganek, Nosowska, Projekt Tribute to Lech Janerka, Lech Janerka, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Kortez, Męskie Granie Orkiestra

  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema

Pogodno, Jazz Band Młynarski Masecki, Illusion, Daria Zawiałow, Nosowska, Dawid Podsiadło, Męskie Granie Orkiestra

  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

Krzysztof Zalewski, EABS, Pink Freud 20 lat, Nosowska, ØNA, Daria Zawiałow, Illusion, Męskie Granie Orkiestra

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także