Krzywizna Festival 3: skład i data tegorocznej edycji

/ 29 sierpnia, 2018

Krzywizna Festival 3 odbędzie się 27 października 2018 roku w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wystąpią na niej zespoły z polskiej sceny rockowej i metalowej. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Turbo, a ponadto na scenie zaprezentują się Zenek, Hope, Bright Ophidia i Last Tango.

Pierwsza edycja Krzywizna Festival odbyła się w 2016 roku, by upamiętnić Krzysztofa „Krzywego” Krzyżostaniaka, gostyńskiego wokalistę i orędownika muzyki rockowo-metalowej, inicjatora wielu koncertów i jam-session na terenie Gostynia, współzałożyciela zespołu Fatum, występującego także jako Fahrenheit. Krzysztof zmarł na raka w 2015 roku w wieku 35 lat.

Tak o idei imprezy piszą organizatorzy:

Nazwa festiwalu wzięła się od pseudonimu Krzyśka – "Krzywy". Symbol, logotyp festiwalu, który widnieje na plakatach, czyli gitara zamieniająca się w tętno bicia serca, jest nawiązaniem do tego, że Krzychu nie odszedł… Cały czas jest z nami i gra… Podczas dwóch poprzednich edycji Krzywizny, na festiwalowej scenie wystąpiły zespoły gwarantujące uczestnikom zarówno mocne wrażenia, jak i dobrą zabawę.

Pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu był nieistniejący zespół Sidewar, czyli Adam Ratajczak, Tomasz Krzyżostaniak, Hubert Stępień i Dominik Jankowiak. Festiwal odbywa się w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” który jest współorganizatorem wydarzenia.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także